VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH CHOVATELSKÉ STANICE BOLOŇSKÝCH PSÍKŮ DENAJWEN

CHOVATELSKÁ STANICE

Historie chovatelské stanice začíná v roce 1991, kdy si manželé Jiřina a Jiří Volšický nechali zaregistrovat chovatelskou stanici "z Roztyl". Později se stanice měnily na Mezinárodně chráněné chovatelské stanice, které musely mít pouze jednoho majitele. Takto vznikly stanice dvě. Zůstala stanice "z Roztyl"  podle bydliště a "Denajwen" - ta na počest našich prvních psů Denise, Ajdy a Wendy.

Plemeno Boloňský psík chováme od roku 1997. Pro první fenečku boloňského psíka Daisy jsme si jeli na Slovensko, do významné chovatelské stanice Apháia manželů Kamenických, kteří jsou dodnes našimi dobrými přáteli. Druhá fenečka Melinda přicestovala z Moravy, ze známé chovatelské stanice od Krásné řeky Martiny Němcové a psík Vilík byl jediný pes ve vrhu poradkyně chovu Gudrum Štěpničkové z přední chovatelské stanice Jizerská protěž.

Svou chovatelskou práci stavíme na vzájemné přátelské spolupráci s dalšími chovateli boloňských psíků. Naše zkušenosti s chovem jsme shrnuli v knížce Boloňský psík a Barevný boloňský psík, která je připravena k vydání v Ottově nakladatelství. Ta kromě historie obsahuje i vše co se boloňských psíků týká, od štěněte až po veterány.

NAŠE CÍLE

Našim cílem je odchovávat zdravá, standardní štěňata boloňských psíků, která by byla i přínosem do chovu tohoto zatím vzácného, málopočetného plemene. Boloňský psík je vynikajícím společníkem pro všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. Důraz klademe na dokonalou socializaci štěňat boloňských psíků, aby psíci měli do budoucna všechny předpoklady věnovat se i canisterapii. Vzhledem k tomu, že se o boloňském psíku mluví jako o antidepresivním, usilujeme o to, aby naši boloňáčci pomáhali svým majitelům zvládat civilizační stresy i hektické tempo naší doby.
Preferujeme proto nejen pěkný exteriér, ale hlavně dokonalou, společenskou povahu.

Jako mezinárodní rozhodčí dobře vím, že výstavní kariéra psa trvá obvykle tak čtyři roky, ale perfektní povahu psa oceňuje jeho pán po celý život.

J. & J. Volšický

  ....................................................................................