CANISTERAPIE A BOLOŇSKÝ PSÍK

Prvním boloňským psíkem, který složil v ČR canisterapeutické testy byla Daisy Apháia roku  1998. Boloňské psíky využíváme na canisterapii díky společenské povaze plemene. Jsou nekonfliktní, mohou pracovat v jakékoliv smečce a klienty upoutává jejich vzhled plyšové hračky i touha se s každým mazlit. U dětí získávají úspěch tím, že předvádí veselé kousky, hodné psů v cirkuse.
Naši přátelé okouzleni povahou boloňského psíka dali název své chovatelské stanici "Veselý kašpárek" a to charakter plemene přesně vystihuje.
Boloňský psík při těsném kontaktu s klienty navozuje příjemnou atmosféru, tím se uvolňuje psychika pacienta a při hlazení, případně krmení psíka se procvičuje jemná motorika. Díky svému vzhledu a silné kostře může působit i tam, kde se malá subtilní plemena neuplatní. Výhodu má i u klientů, kteří se větších plemen obávají.
Jediné co nelze, je spojit práci v canisterapii a současně psa úspěšně vystavovat. Boloňský psík využívaný v canisterapii musí mít přiměřeně ostříhanou srst, aby při práci nedocházelo k jejímu plstnatění. Jinak má plemeno boloňský psík všechny předpoklady se v canisterapii plně uplatnit.




...................................................................................